Apel z okazji Święta Niepodległości

wpis w: „BIEDRONKI”, „SMERFY” | 0

Dnia 14 listopada w naszym przedszkolu odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Specjalnymi gośćmi w tym dniu były władze miasta pan Burmistrz Krzysztof Grabka i jego zastępca pan Andrzej Nocwicki, oraz przedstawiciele rodziców. Apel rozpoczęliśmy od przywitania gości a także dzieci z naszego przedszkola.

Najstarsze grupy czyli 5 i 6 latki przygotowały dla nas inscenizację słowno – muzyczną, w której pięknie śpiewali pieśni patriotyczne oraz recytowali wiersze mówiące o tym historycznym wydarzeniu. Pozostałe grupy także przygotowały krótki ale treściwy program artystyczny dla wszystkich pracowników przedszkola.

Przedszkolaki, biorąc udział a tak ważnym wydarzeniu, przede wszystkim zrozumieją doniosłość świąt państwowych oraz wydarzeń historycznych z nimi związanych, poszerzą wiedzę na temat własnej ojczyzny, zapoznają się z wydarzeniem historycznym, rozwiną w sobie poczucie przynależności narodowej, a także wiedzę o tym, że hymn narodowy należy śpiewać z zachowaniem właściwej postawy.