Święto Niepodległości

„Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! ”

Dziś w naszym salezjańskim przedszkolu odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka.
10 listopada bieżącego roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci ze starszej grupy, czyli nasze Krasnoludki.

Dzieci pod kierunkiem p. Doroty Kozub i p. Anny Jarosz wyrecytowały  wiersz „Katechizm polskiego dziecka” ,zapoznały nas z wydarzeniem historycznym z dnia 11 listopada 1918 r., zapoznały wszystkich z postacią Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz przypomniały znaczenie symboli narodowych. Odśpiewały także hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego” pamiętając przy tym o zachowaniu należytej postawy.
Przy nastrojowej muzyce dziewczynki zaśpiewały piosenkę Zozi „Co to jest niepodległość?”. To były piękne i wzruszające chwile. 
Było dostojnie, wytwornie, spokojnie…Brawo mali Polacy!!! Jesteśmy z Was dumni! 

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.